רבנים יקרים,

שבת מודעות לפוריותעמותת אדו"ה פועלת כדי לסייע לזוגות מאותגרי פוריות מבחינה נפשית-אמונית וחברתית תוך העלאת המודעות הציבורית בנושא. אדו”ה נותנת לאתגר הפוריות "קול", לכן אנו מקיימים בשיתוף עם ארגון "יש תקווה" מארה"ב את "שבת המודעות לפוריות" העולמית כדי להפיץ את המודעות לאתגר הפוריות בקרב הקהילה היהודית בארץ ובעולם.

לקראת חג הפסח הנראה באופק, אנו מתכבדים להזמינכם לקחת חלק ב"שבת מודעות לאתגר הפוריות , שתתקיים בע"ה בשבת קודש פרשת "ויקרא", ה'  בניסן ה'תשע"ו (1/4/17 ). בשבת זו יעסקו למעלה מ- 100 בתי כנסיות ברחבי הארץ והעולם בהעלאת אתגר הפוריות למודעות הציבורית, ויקדישו את השיעור או את דבר התורה הניתן בבית הכנסת לנושא. אנו פונים אליכם כמנהיגי הקהילות שלכם, ומבקשים מכם להצטרף יחד עם עמיתיכם לעיסוק בנושא בדבר תורה או בשיעור שיימסר בקהילה שלכם.

בחג הפסח אתגר הפוריות נחווה ע"י הזוגות המצפים ביתר-שאת, משום שהמילים שאנו שומעים בהקשרו שוב ושוב, "והגדת לבנך", יכולות לחדור כפגיון בלבם של הזוגות המתמודדים. בהסבה לשולחן הסדר החגיגי זוגות אלו יגיעו גם השנה ללא ילדים משלהם בשולחנם הערוך. ילדים יקרים אחרים שיהיו שם יהוו תזכורת ישירה למה שלהם כרגע אין. אנו לא נשכח את הזוגות, ונוקיר את עמידתם בניסיון הקשה.

אנו פונים אליכם בבקשה לתמוך בשבת מודעות לפוריות.  אנו מבקשים מכם להשיב לנו כי תוכלו להקדיש את שיחתכם למודעות לאתגר הפוריות בקהילתכם בשבת זו.  אנא יידעו אותנו אם אנחנו יכולים לכלול אתכם ברשימה שלנו של בתי הכנסת המכירים באתגר והמקדישים את מחשבותיהם ותפילתם לזוגות המצפים. פסח הוא החג שבו הפכנו לאומה אחת ומאוחדת, ואנו נשמח לקיים יחד איתכם את השבת כדי להבטיח שאף אחד
מהזוגות ילא רגיש לבד לא, השנה ולא אף פעם.

אנו יודעים כי ניסן הוא רחוק, אבל אל תדאגו. אנחנו נזכיר לכם על הפרויקט הזה קרוב יותר לתאריך המיועד. בנוסף, לקראת השבת נשלח לכם תכנים מוכנים לשיחות בנושא ואם ברצונכם לשאול, להתייעץ, או לעבוד יחד על נושא השיחה נשמח שתיצרו איתנו קשר במייל או בטלפון ונעבוד יחד כדי להתאימה לקהילה שלכם.

ליצירת קשר

להורדת פלייר עבור רבנים

 

כמה דברים ששיתפו איתנו אנשים בעקבות השבת

השבת אנו קוראים את פרשת ויקרא. בשבת מיוחדת יזמה עמותת אדוו"ה יוזמה מבורכת ובה ברבים מבתי הכנסת יקדישו חברי הקהילה דרשה מיוחדת שתעסוק בזוגות מאותגרי פוריות בעקבות קרבת השבת לחג הפסח שבו אנו מצווים על מצוות "והגדת לבנך".זוהי הזדמנות בשבילנו להעלות למודעות את הקשיים שעימם מתמודדים זוגות הנמצאים בציפייה ובתקווה להיפקד.

היום זה מאד באופנה לכתוב טורי דעה של "תתייחסו לאלה ולאלה ככה, ותהיו רגישים, ותשימו לב ותהיו אנושיים". אני לא חושבת שבהקשר הזה אנשים לא רגישים. אני חושבת שהסביבה לא תמיד יודעת איך להתמודד עם זה, בתהליך מקביל שהזוג גם הוא לא יודע במה לשתף את הסביבה.  (אגב- שימו לב שאנחנו תמיד עוברים תהליך מקביל בהתאם למה שאנשים עוברים, יותר ממה שנדמה לנו, כך או אחרת זה נוגע בנו, כי זה טבעו של עולם ושל קהילה.) אין לי תשובה חד משמעית מה צריך לעשות, או איך צריך להתייחס. אין נוסחה. דבר אחד שאני מאד מתחברת אליו, גם כעו"ס שעובדת עם אנשים עם קשיים שונים: יש הבדל בין להיות אמפטי ורגיש לבין לרחם. אני חושבת שאף אחד מהזוגות הללו שנמצאים במצב הזה לא היו מעוניינים שירחמו עליהם. חלק מעוניינים שיתפללו עליהם, חלק לא בקטע, חלק ירצו לשמוע על סגולות וחלק ממש יכעסו אם יציעו להם את ההצעות המשונות (שכל אחד מהחברה הישראלית מרגיש חופשי להגיד…). חלק אוהבים ילדים של אחרים ויזרמו בפעילות משפחתית וחלק ירצו את הלבד שלהם הנעים והשקט (כן, יש גם יתרונות…). חלק ממש בקטע של חברים ולחלק אין כרגע כח להתמודד עם דיבורים על הריון ולידה. צריך לאפשר לכל זוג לבחור מה מתאים לו ולה, מה לשתף, מה לספר, באילו פעילויות להשתתף ומאילו להתרחק כמו מאש. תמיד אפשר להתעניין מעומק הלב אבל גם לא להתנפל ולא לתת עצות שגם ככה לא מועילות ורק מביכות. (וחלקן נכנסו לפנתאון של האמירות ההזויות בעולם). אסיים בתודה גדולה לאישי היקר שהולך איתי בדרך לא זרועה.ובתודה גדולה לה' יתברך על כל החסד שגמל עימנו."עלץ ליבי בה'. רמה קרני בה'. רחב פי על אויבי, כי שמחתי בישועתך. אין קדוש כה', כי אין בלתך, ואין צור כאלוקינו" .שבת שלום, חודש טוב וחג פסח כשר ושמח לחברי הקהילה היקרים.

—–

… חווינו שבת מיוחדת במינה. רב הישוב שלנו נרתם לחלוטין לנושא השבת. הוא פרסם מבוא לנושא השבת במידעון הישובי וכן תזכורות חוזרות על נושא השבת וחשיבותו. בשבת התקיים שיעור רחב משתתפים-נשים וגברים כאחד. זוהי מתכונת מיוחדת  המיועדת רק לאירועים משמעותיים במיוחד. השיעור עצמו היה רציני, מעמיק ומרגש.
רצ"ב מראי המקורות.

—–
הדבר תורה שמסר הרב חנן שוקרון
תגובה שקיבלנו מאחד הזוגות

שבת מודעות לאתגר הפוריות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *